Dlaczego trawa rolowana

Założenie trawnika wydaje się bardzo proste: przekopać ziemię, wyrównać i zagęścić podłoże, wysiać nasiona i gotowe. Dlaczego w takim razie tak często uzyskany przez nas efekt jest inny od oczekiwanego?

Uzyskanie w naszych warunkach klimatycznych pięknej, gęstej trawy wymaga wyjątkowo dużego wkładu pracy, zarówno podczas zakładania trawnika, jak i przy jego późniejszej pielęgnacji. Zakasajmy rękawy i zgodnie z instrukcją umieszczoną w pudełku trawy weźmy się do pracy, na koniec... uzbrójmy się w cierpliwość i czekajmy na niepewny efekt.

SZYBCIEJ ROZWINĄĆ

Niektórym z nas trawnik z rolki może się wydawać kaprysem albo rozrzutnością. Jeśli jednak uwzględnić czas, jakiego potrzeba, by po świeżo posianym trawniku można było chodzić, owy kaprys staje się kuszący. Zwłaszcza, jeśli większość prac w ogrodzie została już wykonana, podłoże jest przygotowane, rośliny nasadzone, a na zielony dywan trzeba będzie czekać jeszcze przez kilka tygodni. A nawet wtedy, kiedy już wokół zrobi się zielono, trawnik powinien nadal pozostać "od ochroną", aby trawa wystarczająco się ukorzeniła i wzmocniła. Nie należy po nim biegać, urządzać ogrodowych przyjęć ani pozwalać bawić się na nim dzieciom.

W przypadku trawnika z rolki, już na drugi dzień po ułożeniu można w pełni cieszyć się jego istnieniem. Nie straszne są dla niego igraszki dzieci, rozgrywki sportowe czy przyjęcia ogrodowe.


Kliknij obraz aby powiększyć